Web info

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj9
Wczoraj13
W tygodniu9
W miesiącu793
Wszystkich28494

30 - lecie

Zjazd Absolwentów
5 czerwca 2004


Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości bardzo długo. Komitet Organizacyjny został powołany na półtora roku wcześniej. Na jego czele stanął dyrektor szkoły Janusz Tomas.
Przygotowania obejmowały szereg przedsięwzięć związanych z obchodami XXX lecia szkoły. Na początku spieraliśmy się co do daty  jubileuszu. Bo przecież Zasadnicza Szkoła Samochodowa powstała w 1970 roku. Więc która to rocznica? No tak, ale szkoła to nie tylko zawodówka. To również technikum i liceum zawodowe. Dokumentacja jest jednoznaczna: decyzją Kuratorium Okręgu Szkolnego z dnia 15 lutego 1974 roku został powołany Zespół Szkół Samochodowych. I tego należy się trzymać.Ustaliliśmy termin obchodów oraz ich formułę. 12 czerwca 2004 roku. Będzie ciepło, zbliża się koniec Roku Szkolnego. Potem musieliśmy ze względów organizacyjnych zmienić termin na 5 czerwca 2004 roku. Formuła obchodów została ustalona jako trzy oddzielne, ale tworzące całość przedsięwzięcia. Na początku uroczysta Msza Święta w bazylice Vincentego A'Paulo w intencji nauczycieli, absolwentów i uczniów Zespołu Szkół Samochodowych, potem uroczystość oficjalna w gmachu Filharmonii Pomorskiej, a na zakończenie spotkanie absolwentów w murach szkoły.

Honorowy patronat nad jubileuszem przyjął Prezydent Miasta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.Na Zjazd przybyło około 500 absolwentów wszystkich roczników. Udało nam się do nich dotrzeć, powiadomić, zaprosić.
W  elektronicznej obsłudze zjazdu gigantyczną pracę włożył nasz absolwent Krzysztof Zawadzki, znany pod pseudonimem Jerzy (to od fryzury). Stworzył internetowy rejestr zgłoszeń oraz stronę internetową dotyczącą Zjazdu. Wielu nauczycieli zaangażowało się w uświetnienie uroczystości. Nie sposób ani miejsce, aby wymieniać nazwiska. Wspólna praca zaowocowała sukcesem.
Uczestnicy Zjazdu otrzymali okolicznościowe pamiątki: plakietkę, płytę CD, okolicznościową książkę wspomnieniową ze spisem absolwentów, obejrzeli wystawę fotografii archiwalnej. Na zorganizowanym pikniku rozmowy i wspomnienia nie miały końca. Cały gmach szkoły stał otworem dla zwiedzających. Relacje fotograficzne zobaczycie w zakładkach: Bazylika, Filharmonia, Szkoła.